Online Katalog

Telsiz Çekim Kuvveti

Telsiz Çekim Kuvveti

Telsiz çekim kuvveti telsizlerin modeline göre değişim gösterecektir. Pek çok telsiz modeli on kilometreye kadar çekerken, bir kısmı elli kilometreye kadar iletişim imkanı sunacaktır. Telsiz alırken, kullanım sahasına göre model seçimi yapılması son derece önem taşır. Askeri sahalarda kullanılacak telsizlerin çekim kuvvetlerinin fazla olması uzak mesafelerle iletişim kurma imkanı tanıması oldukça önemlidir.

Telsiz kullanacak kişinin de satın aldıktan hemen sonra kullanma durumu olamayacaktır. Bunun için açılan sınavları takip etmesi ve  sınavlarda başarılı olması gerekir. Ana hatlarıyla iki gruba ayrılan telsizler, dijital ve sim kartlı olmak üzere sınıflandırılır. Kendi içlerinde de alt model gruplarına ayrılmıştır. Telsiz alacak kişilerin bu konuda profesyonel hizmet veren işletmelerden destek alması önerilir.

Telsiz Satış ve Kiralama Hizmeti

Telsiz satış ve kiralama hizmetinin kurumsal firmalardan alınması önerilir. Telsiz kiralama hizmeti, telsizin satın alınmasına nazaran çok daha ekonomik seçenekler içerisindedir. Bakımı yapılmış olan ve yeni telsizlerden ayırt edilemeyecek özellikte cihazların kiralanması önerilir. Bu hizmetleri verecek olanlar da sektörde deneyimli ve kurumsal firmalardır.

Ayrıca bu firmalar, telsizlerde oluşabilecek arızalar için de teknik servis hizmetini sunacaklardır. Telsiz satışı öncesi bilgilendirme de oldukça önem taşır. Hangi sektörde hangi model telsizlerin en fazla verim sunacağının bilinmesi satış öncesi son derece önem taşır. Ulaşım, güvenlik, askeri sahalarda kullanılacak telsizler farklı modellerde olmak zorundadır.

Telsizlerin kullanım alanları arasında havayolları, yolcu ve yük taşımacılığı yapılan alanlar, kapı kontrolleri, lojistik ve emniyet ilk sırada gelecektir. Özel ve kamu sektöründe de farklı alanlarda telsizlerin kullanımı yaygındır. İletişimi sağlamaya yarayan bu cihazlar, aynı zamanda yayın yapma imkanı da sunacaktır.

Telsiz Kullanımı İçin Alınması Gereken İzinler

Telsiz kullanımı için alınması gereken izinler sektör bazında değişiklik gösterecektir.  Özel sektör firmaları, faaliyet belgelerini bildiren Ticaret Sicil Gazetesi ilanları, telsiz faturalarını Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’na iletmek zorundadır.

Telsiz kullanım hakkına sahip olmak için belli tarihlerde açılan sınavlar bulunur. Açılan sınavların takip edilmesi ve geçerli not alınması, telsiz kullanımı için aranan şartlar arasındadır.

Formun Üstü

Formun Altı