Online Katalog

Dijital Lisanslı Telsiz Kullanımı

Dijital lisanslı telsizler Private Mobil Radyo sözcüklerinin baş harflerini simgeler. Dijital lisanslı telsiz türü taşınabilir el telsizi olarak da bilinir. Dijital lisanslı telsizler türü ses çıkışı kanal batarya şifreleme gibi birçok farklı özelliğe de sahiptir. Ayrıca dijital telsizlerin çıkış gücü garanti koruma tarama gibi özellikleri de mevcuttur. Bu telsizlerin garanti kapsamı genel olarak 2 yıldır. Ayrıca bu tür telsizler kanal olarak programlanabilir. Tarama ve şifreleme gücü de etkisini gösteriyor. Ağır görev şartlarına dayanıklı olan bu telsiz türü şantiye ve güvenlik telsizi gibi kısımlara da ayrılabiliyor.

Bekçi Tur Sistemleri Ne İşe Yarar?

Önceden belirlenmiş olan mekanların periyodik zaman aralıklarıyla kontrolünün sağlanması ve geliştirilmesi adına kullanılan sistemlerdir. Sistemlerin güvenliklerinin yerine getirilmesi bazı kontrol noktalarını gerektirir. Kontrol amaçlı geliştirilen özelliklerin yeniden dizayn edilmesi ve en çok işlevsel hale getirilmesi için önem kazanan boyutları ile incelenir. Sağlanan kontrol paneli içinde akıllı kalem, kontrol noktası, güvenlik tuşu ve programı olmak üzere çeşitli kısımlardan oluşur.

Bekçi Tur Devriye Sistemleri Teknik Servisi

Bekçi tur devriye sistemleri,güvenlik hizmetlerinin sunulduğu belirli alanların kontrol edilmesinde tercih edilen kaliteli sistemlerdir. Yüksek teknolojik donanımlara sahip olan bu sistemler üzerinden güvenlik elemanlarının görevini sorunsuz bir şekilde yapıp yapmadığı kolayca tespit edilebilir. Birçok farklı sahalar üzerinden tercih edilen bekçi tur devriye sistemleri hatalı veya uzun dönemli kullanım neticesinde arızalanabiliyor.

Araç Altı Arama Aynası Teknik Servisi

Araç altı arama aynası en kaliteli güvenlik ürünleri arasında yer alıyor. Özel bir işleyişe sahip olan bu sistem üzerinden araç altı kapsamlı bir şekilde görüntülenir. Araç altında risk teşkil eden tüm etkenler pratik bir şekilde tespit edilir. Araç altı arama aynası kullanımı son derece kolaydır. Birçok güvenlik sistemlerine oranla ayrıca daha düşük fiyat tarifesi üzerinden satışa sunuluyor. Bu sistemlerde ayrıca deneyim gerekmez. Dileyen herkes kolayca kullanabilir.

Analog Lisanssız Telsizler( PMR Telsizler) Teknik Servisi

Analog lisanssız telsiz modelleri birçok özellikleriyle dikkat çekiyor. Sade ve modern bir dizayna sahip olan bu ürünler %100 garanti kapsamında üretiliyor. Bu bakımdan bu modelleri uzun seneler boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Analog lisanssız telsizler ayrıca Türkiye Kalite Standartları üzerinden imal ediliyor. Bu sebeple yüksek teknolojik donanımlara sahiptir.

Telsiz Tamiri İstanbul

Telsizler birçok nedenler doğrultusunda arızalanıyor. Bilinçsiz kullanım bu cihazların arızalanmasının en temel nedenlerinden biridir. Telsizler hassas bir dizayna sahiptir. Bu sebeple mutlaka cihaz kullanımında deneyimli olunmalıdır. Deneyimli olmayan personellerin telsiz modeli kullanması ayrıca cihaz kalitesinin de düşmesine sebep olabilir. Dolayısıyla telsiz kullanılmadan önce yetkili firmadan gerekli tüm bilgiler ve teknik destekler alınmalıdır.

Araç Altı Görüntüleme Kamera Sistemleri Teknik Servisi

Araç altı görüntüleme kamera sistemleri adından da anlaşılacağı gibi araç altının özel kameralı görüntüleme sistemleri üzerinden görüntülenmesidir. Yüksek teknolojik donanımlara sahip olan bu sistemler araç altının detaylı olarak görüntülenmesini sağlar. Bu doğrultuda araç altında risk oluşturabilecek etkenlerin olup olmadığı pratik bir şekilde tespit edilir. Bu kaliteli güvenlik sistemlerinde de zaman zaman teknik sorunlar hasıl olabiliyor.

İstanbul Telsiz Kiralama

Telsizlerin günlük yaşamda kullanım sahası her geçen gün artış gösterir. En çok kullanım alanı, ulaşım, güvenlik, özel sektör ve kamu sektöründe hizmet gerektiren her alandır. Telsiz alacak olanlara verilecek önerilerin başında satın alma sonrasında hemen kullanım izinlerinin olmayacağıdır. Bu konuda yetkili makamlardan özel izinlerin alınması gerekecektir.

Telsiz Firmaları

Telsiz firmaları bu ürünleri hem üreten ve hem de satışını yapan işletmelerdir. Daha çok internet dünyası üzerinden hizmet sunan bu işletmeler genellikle geniş telsiz katalogları sunuyor. Bu sebeple de 81 ilimiz üzerinden de yoğun olarak tercih ediliyor. Telsiz firmaları kurumsal kimlikli olabildiği gibi amatör olarak da hizmetler sunabiliyor. Bu bakımdan amatör türünden firmalar yerine kurumsal firmalardan hizmet alınması tavsiye edilir.

SİM Kartlı Bas Konuş Telsizler Teknik Servisi

SİM kartlı bas konuş telsiz modelleri birçok özelliklere sahiptir. Bu sebeple son dönemlerin en çok tercih edilen pratik telsiz türleridir. Kullanımı son derece kolay olan bu modeller 81 ilimiz haricinde yurtdışı üzerinden de yoğun bir şekilde talep görüyor. Diğer modellere oranla daha sade ve anlaşılır bir dizayna sahiptir. Bu nedenle profesyonel haberleşme firmaları tarafından da güvenle tavsiye ediliyor. SİM kartlı bas konuş telsiz modelleri

Analog Lisanslı Telsizler ( Ruhsatlı Telsizler) Teknik Servisi

Analog lisanslı yani ruhsatlı telsizler profesyonel firma tarafından bakım ve tamiri yapılıyor. Bu ürünler garanti kapsamında üretildiğinden garanti süresi boyunca ücretsiz bir şekilde bakım ve tamiri yapılıyor. Bu sebeple firma sitesinden satın aldığınız analog lisanslı telsizleri güvenle ömür boyu kullanabilirsiniz. Geniş bir kullanım alanı sunan bu haberleşme araçlarını özellikle özenli bir şekilde kullanmanız tavsiye edilir.

Telsizlerin Şarj Süreleri

Telsiz, haberleşme için kullanılabilen, radyo sinyalleri sayesinde haberleşme imkanı sunan cihazlardır. Telsizin avantajı, cep telefonları gibi kapsama alanı sorunu yoktur. Bütün  telsizler  belirli bir frekans aralığında çalışır.Bağlantıya geçebilmek için diğer  kişiyle aynı frekansta bulunmak gerekmektedir.Bu cihazlar , mesafelere bakılmaksızın kişiler arasında kesintisiz ve ekonomik iletisim kurma imkanı sağlar. Geniş alan iletişimi ve grup haberleşmesine ihtiyaç duyulan tüm sektörlerde kullanılmaktadır. Telsiz teknolojisini ve avantajlarıni kullanan  alanlardan bazıları.

Telsizlerin Çekim Gücü Ne Kadar

Bilişim ve teknoloji alanında cihazların çekim gücü ve iletim kapasitesi birbirini tamamlamak üzere üretilmişlerdir. Üretimi yapılan cihazların çekim gücü oranı ulaşmak istediği kişilere ve kurumlara sağlayacağı kolaylıkla birebir ilişkilidir denilebilir. Var olan ses titreşimlerinin mekanik enerjiye dönüştürüldükten sonra iletilmesi sayesinde birçok işlem gerçekleştirilebiliyor. Baz istasyonlarının ve operatörlerin çekim güçlerine katkı sağladığı görülür. Cihazlar özellikle telsizler için de çekim gücü önemli olmakla birlikte altyapısında bu özelikleri ile üretildikleri biliniyor.

Telsizleri Yönetmeliğe Göre Kimler Kullanabilir

Telsizler, iletişimin sağlanması ve korunması ve haberleşme sisteminde önemli bir yer tutuyor. Telsizlerin içeriği ve özellikleri kadar kimler tarafından kullanılacağı ve hangi kriterlere sahip olunması önem kazanmıştır. Telsizler kimlerin ve hangi kriterlere uygun olarak kullanacakları net bir şekilde yönetmelikte belirtilmiştir. Telekomünikasyon sistemlerinde telsizlerin kullanım prosedürleri de belirlenmiş ve bu doğrultuda hareket edilmesi beklenmiştir aynı zamanda kullanım koşulları ve durumlarının da belirli yönetmelik ile sınırlandırılması da mevzu bahis olmuştur. Bu yüzden telsizler aynı zamanda çeşitli şartlara tabi tutulmuştur diyebiliriz.

Telsizlerde Çekim Alanı Nasıl Hesaplanır?

Telsiz, insanlar arasında haberleşmeyi sağlayan, kabloya ihtiyaç duymayan, radyo sinyalleri ve frekanslar aracılığı ile haberleşme sağlayan araçlardır. Bütün telsizler belirli frekans aralıklarında çalışır. İletişim kurmak isteyen kişiler, aynı frekansta bulunmak zorundadır. Bütün ülkelerde frekans aralıklarını belirleyen kurumlar bulunmaktadır. Türkiye'de frekansları belirleyen kurumun adı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ‘dur. Telsiz kullanımına teşvik eden nedenlere bakarsak; cep telefonları gibi çekim alanı sorunu olmamasıdır.  Cep telefonuna kıyasla daha masrafsız ve kullanım açısından kolaylığı cep telefonuna telsizin tercih edilme sebeplerindendir.

Telsizlerde Bulunan Batarya Sistemleri

Telsizlerde kullanılan enerji kaynaklarının, pillerin, bataryaların kapasitesi ne kadar yüksek olursa telsizimizde o kadar kaliteli olur. Gün içinde enerjisini bitirip yarı yolda bırakmayıp güneş ışıklarına maruz bırakılmamalıdır. Telsiz bataryalarında, cihazların kullanım ömrünü uzatmak ve daha hızlı şarj edip, bataryaların daha hafif yapıda olması için kullanılan lityum iyon pilleri tercih edilmektedir. Telsiz bataryalarında birçok pil kullanılmasına karşılık her pilin de istenilen enerjiyi vermediği bilinmektedir. Telsiz bataryalarında son zamanlarda en çok tercih edilen pil türünden olup sıkça tercih edilen li-lon piller abell ve wouxun telsizlerinde kullanılan pillerdir. 

Telsizlerde Bakım Nasıl Yapılır?

Takip edilen talepler doğrultusunda gereksinimleri en iyi şekilde karşılayan, tüm altyapı, cihaz ve tüm uygulamaları kapsayan, kusursuz çözümler için telsizlerin bakımı en iyi şekilde yapılmalıdır. Bireysel ve toplu görüşmeleri sağlama özelliklerinin yanı sıra telsizlere yüklenen donanımsal özellikler bakımlarının da iyi bir şekilde yapılması için destek verir nitelikte olmalıdır. Cihazların uygun olarak bakımlarının yapılması kalite kontrol özelliklerini genişletecek ve uzun vadede kullanımını sağlayacaktır.

Telsizler Nasıl Kullanılır?

Telsizler haberleşmeyi sağlayan kablosuz cihazlardır. Telsizler de haberleşmeyi sağlamak için iki tarafında aynı frekansı aralığında bulunması gerekmektedir. Telsizler de haberleşmemizi sağlayacak antenler bulunmaktadır. Telsizlerde kabloya ihtiyaç olmayıp radyo sinyalleri aracılığı ile haberleşme sağlamak mümkündür. Telsizler alıcı verici özelliği ile radyoya benzetilip yayın yapabilme özelliği bulunduğu için de kimi ülkeler telsize iki yönlü radyo ismini vermektedir.

Telsizler İçin Ruhsat Nasıl Alınır?

Haberleşmede kullanılan kablosuz cihaza telsiz denir. Sağlıklı bir iletişim kurmak isteyenlerin telsizlerinin aynı frekans aralığında bulunması gerekir. Telsiz kullanmak isteyen kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel kişilerin bu konuda yetkili merciler ile başvuru dilekçesi ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Bu doğrultuda ruhsat işlemlerinin tamam mı alması gerekir. Alınan ruhsatla beraber cihazı kurma ve kullanma izni alınarak frekans tahsisi yapılır.

Telsizler Hangi Frekansla Çalışır?

Haberleşme aracı olarak kullanılan telsizler alıcı-verici bir radyodur. Kabloya ihtiyaç duyulmadan radyo sinyalleri yani frekanslar ile haberleşme sağlanır. Telsizlerin normal radyo alıcılarından farkı ise cihazın aynı anda yayın yapma özelliğinin de bulunuyor olmasıdır. Telsizlerin çalışma prensiplerinde belirli bir frekans aralıkları bulunmaktadır. Eğer bir kişi başkasıyla iletişime geçmek istiyorsanız aynı frekansta olmaları gerekir.

Telsiz Taşımak Yasak Mı?

Telsizler birden fazla kişinin iletişim kurmasını sağlayan bir iletişim aracıdır. Geçmişten günümüze kadar birçok yerlerde kullanılıyor. Özellikle polis, bekçi, güvenlik vb. gibi kollar tarafından oldukça yaygın kullanılıyor. Telsiz kullanımı hakkında merak edilen soruların başında telsiz taşımak yasak mı? Sorusu geliyor.Telsiz taşımak ülkemizde yasak değildir. Fakat belirli şartların taşınması gerekir. Bu şartlar resmi evrak üzerinde olmalıdır. Amatör olarak telsiz taşıma belgesinin alınması gerekir. Bu belge alındığı andan itibaren telsiz taşımak yasal hale gelmiş olur. A sınıfı amatör telsiz belgesi olarak alınıyor. Bu belge elinize geçtiği andan itibaren telsiz taşınması devlet izni ile gerçekleşiyor.

Telsiz Lisansı Nasıl Alınır?

Kalabalık mekânlarda ve geniş iş alanlarında kolay bir şekilde iletişimi sağlayabilmek için telsiz cihazlarından yararlanılıyor. Son derece profesyonel bazda olan bu telsiz modelleri işlevsel tasarımları ile öne çıkıyor. Hızlı bir iletişim kurma açısından bu cihazlar oldukça işlevseldir. Kullanıcının gereksinimlerine ve kullanım alanlarına uygun olarak çok farklı tasarımlarda üretilen bu cihazlar güvenlik ve kontrolün sağlanabilmesinde oldukça etkili görevler üstleniyor.

Telsiz Kullanımında Ses Karşı tarafa Nasıl Gider

Haberleşme sürecini başlatan ve alınması gereken güvenlik önlemlerini sağlamak için anında bildirim iletilmesi gereken bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Yüksek ses kapasitesi ve birçok alanla uyumlu olan içerikleri ile telsizlerin kullanım kapasitesi artmaya devam ediyor. İletişim çağında olduğumuz için bir anda iletişimin kopması demek belki de tüm işlemlerin aksaması demektir. Bunların önüne geçmek ve var olan kapasiteleri arttırabilmek için çeşitli cihazlardan faydalanılır. İşte bu cihazlardan biri de telsizlerdir.

Telsiz Kullanımında İlgili Yönetmelik

Haberleşmede kullanılan telsiz kara hava ve deniz sahasında kullanılır. Yayın yapma özelliğine de sahip olan telsizler iletişimde önemli bir role sahiptir. Her telsiz farklı bir frekansta çalıştığından dolayı haberleşme kurulmak istenen kişi ile aynı frekansta bulunmak gerekir. Telsiz kullanımı, işlemleri ve diğer ilgili usul ve esaslar yönetmenlikte belirtilmiştir. Yönetmeliğin her bir maddesi telsiz kullanımının kapsamı ile ilgili detaylı bilgi veriyor.

Telsiz Kullanımı Kimin İçin Uygundur?

Haberleşme araçlarında biri olan telsizler taşınabilir, kablosuz ve radyo sinyalleri ile gerçekleştiği için kolay bir kullanım imkânı da sağlar. Tasarımdaki antenleri sayesinde frekansları alır ve karşılıklı olarak kişilerin iletişim kurmasına yol açar. Telsizlerde yayın yapma özelliği de vardır. Bu yüzden farklı ülkeler telsizleri iki yönlü olarak da isimlendirmektedir. Simplex haberleşme sistemi bulunan bu teknolojik cihazlarda iletişimin kurulması için kişilerin karşılıklı olarak aynı frekansı ayarlaması gerekir. Telsiz kullanımı herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir.

Telsiz Kullanımı İle İlgili Merak Edilen Her Şey

Haberleşme maksadıyla yıllarca bazı yöntemler kullanıldı. Bu yöntemler bir tarafın iletmek istediği mesajı diğer tarafa ileterek asırlardır süregelen haberleşmenin sürekliliğini sağlamış bulunmaktadır. Haberleşme yöntemleri arasında en sık kullanılan yöntem telsiz kullanımı olmuştur. Telsiz kablosuz bir cihaz olup haberleşme işlemini sürekli olarak yerine getirmektedir. Belli frekans aracılıklarıyla irtibat kuran kişilerin haberleşmenin yapılabilmesi için aynı frekansta olması gerekiyor.

Telsiz Kullanım Talimatı

Haberleşme amacıyla kullandığımız telsizler, kablosuz alıcı verici sinyalleri ile bağlantıyı sağlamaktadır. Kablosuz olma özelliği ile her yere taşınabilen cihazlar her alanda iletişimi sağlayarak, iletişimi gerçekleştirir. Her alanda koşullar uygun olduğu sürece iletişimi sağlayan cihazlar, radyo gibi alıcı sinyalleri ile iletişimi sağlar. Radyodan tek farkı yayın yapma özelliği olan bu cihazlar oldukça kullanışlıdır. Bu kadar kullanışlı olmanın yanında kullanma talimatlarını doğru uygulamak gerekir. 

Telsiz Kullanım Alanları

Geçmişten günümüze kadar gelen pratik iletişim aracı olan telsiz, alıcı verici arasındaki bağlantıyı kurarak iletişim sağlamayı kolaylaştırır. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte telsizlerde kendi alanında, oldukça yol almıştır. Uzun mesafelerde haberleşmeyi sağlayan telsizler, birçok tesislerde kullanılmaktadır. Kabloya ihtiyaç duymadan radyo sinyalleri ile haberleşmeyi sağlayan telsiz oldukça kullanışlıdır. Kullanım alanları oldukça geniştir.

Telsiz Hangi Alanlarda Daha Çok Kullanılır

İletişim bütün işletme ve kurumlarda önem taşımaktadır. Kurulan iletişim ile sunulan hizmetin kalitesi aynı doğrultudadır. Günümüzde ne çok tercih edilen cihazların başında telsizler  gelmektedir. Bu bağlamda birçok seçenek sunan bu cihazların özellikleri aranan kriterler göre değişkenlik göstermektedir. Telsiz,  günümüzde haberleşmek amacıyla kullanılan alıcı ve verici unsurlarından oluşan bir cihazdır.

Telsiz Fiyatlarını Etkileyen Özellikler Nelerdir?

Telsizler, kullanıldığı sektöre göre iletişimi sağlamak amacıyla kullanılan cihazlardan. Ses, kalite, donanım, sağlamlık gibi özellikler telsizlerin fiyatlarını etkilemektedir. İletişimin temel unsurlarından biri olan alıcı, kaynak ve kanal sağlıklı olursa istenilen düzeye erişebilir. Kanal denildiğinde akla gelen cihazların sağlamlığı bu süreci doğrudan etkiler.

Telsiz Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar  

Telsiz kendine has işlevleri olan ve hızlı bir şekilde iletişim kurabilme imkânı sunan cihazlardır. Geçmişten günümüze sıklıkla kullanılan bu evraklar kullanıcı beklentisini en iyi şekilde karşılayan tasarımlardır. Sürekli olarak modellerinin gelişme göstermesi özellikle yüksek güvenlik ve denetim gerektiren alanlarda bu cihazların öne çıkmasını sağlamıştır. Bu cihazlarda iletişimin kurulmasını sağlayan bazı ufak noktalar vardır. Bunlardan birisi de antenlerdir.

Telsiz Bakımı Nasıl Yapılır?

Günümüzde yaygın olarak kullanılan kablosuz telsizler ile rahatça haberleşebilir ve karşı taraf ile rahatça iletişime geçebiliriz. Telsizlerde kablosuz kullanım ile her an her yere rahatça taşıma yapabilir ve taşıma kolaylığı ile oldukça tercih edilen araçlardandır. Her araç gibi telsizlerinde bir zamandan sonra bakıma ihtiyacı vardır. Peki telsiz bakımı nasıl yapılır? Telsiz bakımı hiç tamir ve bakım yapmayan kişiler için zorlu görünse de aslında çok kolaydır. Dört beş tane püf noktası olan telsiz bakımının kolayca bakımını yaparak işleminizi halledebilirsiniz.

Telsiz Arızalarında Kurumsal Hizmet Almanın Önemi

Telsizler, özellikle sektörel açıdan bazı alanlarda rahat ve ucuz yollu iletişim fırsatları ortaya çıkarır. Telsiz kullanımı sırasında çeşitli nedenler sebebiyle arızalar meydana gelebilir. Bu tür arızaların giderilmesi için yapılacak olan işlemler son derece önemlidir. Kurumsal bir biçimde alınan hizmetlerde birçok avantaj ortaya çıkar. Arızanın durumu ve çözümü hakkında net bilgi alırsınız. Bunun yanında onarım süreci sonrasında yapılacak olan işlemler hakkında detaylı bilgilere sahip olacaksınız. Onarım sırasında gerekli onarımlar ve bakımlar kurumsal firmalar tarafından yapılır. Sonraki süreçte sorunun devam etmesi durumunda ulaşabileceğiniz servislerin kurumsal ekiplerden oluşması önemlidir.

Telsiz Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Telsiz alıcı ve verici dengesinin kurulması ile cihazın kullanımının arttırılmasıyla oluşmuştur. İletişimin sağlanması ve iyi bir sonuç elde edilmesi için telsizlerin bu doğrultuda üretilmiş olması gerekiyor. Telsizler eski tarihlerden günümüze kadar gelmiş kullanılan yaygın olan cihazlardır. Kullanım alanı ve özellikleri telsizleri diğer cihazlardan ayırır. Telsizi açıp kapatmak için ses ayarının yapılması gerekir. Kullanım koşulları ve var olan düğmelerin hangi amaçla kullanıldığını bilmek telsiz kullanımı için şart görünüyor. Telsiz alınacağı zaman bu özelliklere dikkat edilmesi ve var olan özelliklerinin gözden geçirilmesi gerekir.

Kaç Çeşit Telsiz Vardır

Telsiz ile yapılan haberleşme elektro manyetik dalgaların yayılması ile oluşmaktadır. Telsizlerin frekans aralıkları bulunmaktadır. Bu frekanslar; HF Telsiz 3-30 mhz, VHF Telsiz 30-300 mhz ve UHF telsiz 300-3 ghz olarak üç gruba ayrılmaktadır. Telsiz Alacaksanız Bunlara Dikkat Edin Telsizler günümüz çağında cep telefonlarının var olmasından ötürü nadir olarak kullanılsa da yine de kullanımı tamamen ortadan kalkmış değil.

Telsiz Aksesuarları Nelerdir?

Telsiz, haberleşme aşamasında önemli bir katkı sunuyor. İletişim araçlarında bireylerin aradığı niteliklere uyum sağlayan  telsizlerin aksesuarları da önemli bir özellik taşıyor. Rahat kullanımlı kula içi kulaklık, entegre-bas konuş mikrofon ve uyumlu aksesuarlar telsiz aksesuarları için önem oluşturuyor. Uyumlu olan özellikleri telsizler  ile aksesuarların içeriği birbiriyle bağlantı aşamasında kulanı kolaylığı sağlamaya devam ediyor.

Teknolojik Donanıma Sahip Telsiz

Telsiz, kelime anlamı olarak haberleşmeyi ve iletişim kurmaya yarayan kablosuz cihaz olarak adlandırılır. Kabloya gereksinim duymadan haberleşmenin sağlanması için var olan radyo sinyalleri aracılığıyla sağlanmaya çalışılır. Radyo alıcılarından az da olsa farklılık gösteriyor. Cihaz yayın yapabilme özelliğine de sahip olduğu görülür. Son teknolojik gelişmelerle beraber her alanda olduğu gibi telsizler için de teknolojik alt yapısı daha da sağlamlaştırılmış olarak karşımıza çıkıyor. Telsizler güçlerini daha da arttırdıkları için kullanım alanları da oldukça genişlemiştir.

Ruhsatlı Telsiz Ne Demek?

Ruhsatlı telsiz, bir istasyon kurularak yapılan ve devlet tarafından bu istasyon için izin alınan alanlarda kullanılan cihazlardır. Hızlı haberleşme ve frekans alma ihtiyaçları hâlinde kurumların, bu tür telsizlere ilgisi büyük olmaktadır. Frekans alma işlemi sırasında, yasal zorunluluklar gereği kayıtlı ve ruhsatlı bir telsiz istasyonunuzun olması gerekir. Kurumsal firmalar içerisinde iletişimi sağlamak adına bu tür sistemler sıklıkla kullanılır.

Lisanslı Telsiz Ne Demektir?

Lisanslı telsizler, PMR 446 kelimesi bir kısaltma olarak ‘’ Private Mobil Radyo’’ sözcüklerinin baş harflerini temsil etmektedir. Başka bir ifade ile özel olarak taşınabilir el telsizi de denilmektedir. Çoğunlukla PMR kelimesini yanında kullanılan 446 sayısı ise el telsizlerinin belirli ve sınırlı bir frekans aralığını (446.000-446.100 Mhz.) kullandıkları içindir.

Telsiz Teknik  Servis Desteği

Telsiz sağladığı iletişim ve haberleşme sayesinde çok fazla kurum ve kişi için avantaj olmaya devam ediyor. Sinyalleri ulaştırma seviyesi ve herhangi bir parazitle karşılaşma olasılığına karşı da önlemler alınır.  Sağlanan servis desteği sayesinde de alınan tedbirlere destek bir hat oluşturulmuş oluyor. Bilişim çağı olarak bilinen günümüz şartların hızlı ve pratik çözümlerin içeriği dikkat çekiyor

Lisanssız Telsiz Ne Demek

Lisanssız telsizlerin genel ismi PMR olarak bilinmekle birlikte kullanımında bir yıllık ücret ya da belge gerektirmeden kullanılabilen telsiz çeşitlerindendir. Bu telsizler BTK tarafından 0,5 watt çıkış gücü sınırlandırılması konularak hizmet vermektedir. PMR açılımını Türkçede el telsizi olarak adlandırma doğrudur.  Bu el telsizleri üzerinde satın alınırken 446 rakamı mevcutsa belirlenmiş frekans ayarları dışında çalışmadığını göstermektedir.

Kimler Telsiz Alabilir?

Haberleşmek amacı ile kullanılan, kabloya ihtiyaç duymadan radyo sinyalleri ile çalışarak iletişim kurmaya yarayan cihazın adıdır. Radyodan farklı olarak karşılıklı olarak yayın yapabilme özelliğine sahiptir. Guglielmo Marconi, 1896 yıllında radyo ışınlarının gerçek olduğunu kanıtlamış olan bilim adamı Heninrich Hertz in tezlerinden faydalanarak anten telleri, gösterge (elektro manyetik dalgaları göstermek için kullanılan cihaz), telsiz verici ve alıcısı yardımıyla ilk telsiz bağlantısını gerçekleştirmiştir.

Güvenlikte Telsiz Kullanımının Önemi

Güvenlik insan hayatı boyunca çok önemli bir yer tutmaktadır. Güvenli bir iş, güvenli bir alan, güvenli ekipmanlar vb. kriterler genelde ilk tercih haline gelirler. Telsiz kullanımı bu alanda mihenk taşını oluşturmaktadır. Birimler ile mobil ağ dışında, kesintisiz ve kaliteli bir iletişim olması gerekir. Bu da telsiz kullanımı önemini teşkil eder.

Telsizlerin Arıza Durumunda Güvenlik Ne Yapılmalı?

Güvenlik telsizleri, farklı noktalardaki kişilerin bir ana merkez etrafında haberleşmesini sağlayan araçlardır. Bazı meydana gelen arıza durumlarında sorun çözümüne kadar yapılması gereken işlemler mevcuttur. Bu tür detaylardan ilki doğrudan servisi aramaktır. Ana merkeze bilgi verildikten sonra bu tür detaylar yerine getirilebilir. Meydana gelen arızaları elle çözmek mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda alternatif arıza telsizleri bulunur.

Güvenli Bir Alan İçin Telsiz Kullanımı

elsiz kullanımı kabloya ihtiyaç duymadan radyo sinyalleri ile iletişim kurmayı sağlayan araçtır. Belli frekanslarla çalışır. Haberleşmeyi sağlar. Telsiz kablosuz bir araç olduğu için hayatımızın birçok kısmında kullanmamıza yarar. Daha çabuk haberleşmek için önemlidir. Askeriyelerde fazlasıyla kullanılmaktadır. Elektronik aletlerde sinyal tespiti yapmak çok kolaydır ama telsiz kullanımında sinyal tespiti yapılamadığı için askeri alanda güvenlik için kullanımı fazladır.

En Çok Tercih Edilen Telsiz Modelleri

Günümüzde birçok iletişim aracı olmasına rağmen güvenlik ihtiyacının gereksinim duyulduğu ya da bir organizasyon düzenlenmesi gerektiğinde en etkili araçlar hiç kuşkusuz telsiz modelleri oluyor. Üstün performansı ile dikkati çeken telsiz modelleri kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veriyor. Bu tasarımların kullanıcıya vaat ettiği birçok önemli avantaj vardır. Kullanıcıya kolay kullanım sunan telsiz modelleri hem çok işlevseldir hem de beklentileri karşılayacak dayanıklılıkta ürünlerdir.

Doğru Telsiz Seçimi Nasıl Olmalı

Telsiz, diğer telekomünikasyon cihazları arasında yer almakla beraber telefon ve benzeri ürünleri gibi ayırt edici özelliklere sahiptir. Telsizler, gün içinde birçok kurumun ve firmanın en çok kullandıkları arasında yer almaya devam ediyor. Özellikli olması ve kullanım alanlarına her geçen gün yenilerinin eklenmesi de görülüyor. Telsizler kullanılırken özellikle kullanılacak olan telsizlerin nitelikleri önem oluşturuyor.

Telsiz Kiralamak

Telsizler günümüzde iletişim amacı ile kullanılan cihazlardır. Oldukça kolay bir çalışma prensibi olan bu cihazlar farklı alanlarda yoğun olarak kullanılmaktadır. Kullanım alanlarının geniş olması bu cihazların farklı şekilde temin edilmesini de gerekli hale getiriyor.

Telsizlerin Kullanıldığı Alanlar

Kullanıldığı alanlar kış mevsiminin getirdiği soğuk hava şartlarındaysa telsizlerin seçimi de bu yönde olmalı ve kriterleri ile alan taraması yapılarak gerekli uyumun sağlanması gerekiyor. Alınan önlemler kapsamında telsizlerin zarar görmemesi için bulunulan alana uygun olarak tasarlanmış telsizlerin kullanımı ve seçimi gerekiyor. İletişim gücünün arttırılması ve verilerin güçlü bir şekilde iletişimse için aynı hususlarla dikkat etmek gerektiği belirtiliyor.

Araç Telsiz Sistemleri

Haberleşme ve iletişim kurmak adına yapılan tüm değişim ve gelişimlerin birbirini tamamladığı görülmüştür. Tarihi süreç içinde de ilk üretimi basit düzeyde gerçekleşebilen telsizler, günümüz koşullarda oldukça geliştirilmiş düzeye erişmiştir. Telsiz sistemleri geliştirilmekle beraber kullanıldığı araçların niteliğine uyum sağladığı görülmüştür.

Telsizler Nasıl Çalışır?

Telsizler pil ile çalışan, Dijital telsiz üst segment modellerinde mesaj göndermek veya almak için kullanılan, belirli radyo frekanslarında çalışmak üzere tasarlanmış elektronik cihazlardır. Sınırsız telsiz kullanıcısı aynı anda aynı frekans üzerinden iletişim kurabilir. Ancak, eğer herkes  aynı frekans üzerinden katılım sağlayacaksa, aynı anda yalnızca bir kişi konuşabilecektir.

Bas Konuş Sim Kartlı Telsizler

Yıllardan beri kullanımı oldukça rahat ve kolay olan telsizlerin şimdi bir de sim kartlı telsiz modellerinin olması ise ürünü ayrıcalıklı yapmaya yetiyor. Her çeşidi bulunurken en özel seçeneği olan sim kartlılarda bas konuş özelliği mevcuttur. Her zaman konuşma ve iletişim de telefonun sağladığı kolaylığı sağlamaya devam eder.

En Yeni Telsiz Modelleri

Yeni telsiz modelleri çoklu kanal seçenekleri, sesli otomatik gönderme, çağrı uyarısı ve görüşme mesafesinin yeniden gözden geçirilerek oluşturulmasıyla yenilenmiştir. Telsiz, iletişim kurulmasını sağlayan ve aynı zamanda beklenilen düzeyde kalite sunulmasına hizmet eden bir cihazdır. Kurulan iletişimin ise çok yönlü olmasına yardımcı olur.