Online Katalog

Araç Altı Arama Aynası Nerelerde Kullanılır?

Araç Altı Arama Aynası Nerelerde Kullanılır?

Güvenliği sağlamak ve kontrol için kullanılan araç altı arama aynası araçların bariyerlerden geçiş yaparken alt kısımlarında bıçak, silah, bomba gibi herhangi bir tehlike arz eden duruma işaret edip etmediklerini belirlemek için kullanılan aynalardır. Genellikle güvenlik şirketlerinin, otoparklarda güvenlik görevlilerinin tercih ettikleri bir cihazdır. Bunun yanı sıra kullanım alanları olarak askeri alanlar, kamu kurumları, alışveriş merkezleri, karakollar ve çeşitli özel işletmelerde sayılabilir.

Güvenliğin Sağlanması Açısından Kullanımı

Araç altı arama aynası ile güvenlik kontrolleri önemli ölçüde sağlanmaktadır. Tasarım olarak daha rahat bir şekilde kullanılması için dış bükey şekilde yapılmıştır. En verimli şekilde etki sağlaması için dikkat edilmesi gereken birtakım noktalar vardır. Bu detaylara dikkat edildiğinde alınan güvenlik önlemleri de olumlu yönde ilerler. Aynanın sağlamış olduğu görüntünün net olması büyük önem taşımaktadır. Üzerinde bulunan fenerin karanlıkta ortamı iyi bir şekilde aydınlatabilme özelliğine sahip yapıda olarak görüş verebilmelidir.

Sap kısmının ayarlanabilir hafif metallerden yapılmış olması gereklidir. Ayna camının dış bükey özelliğe sahip olması gerekmektedir. Alt kısımda tekerlek yerleşimi sayesin kolay hareket ettirebilir niteliğe sahip olmalıdır. Bu maddeler güvenlik açısından alınmak istenen verimi maksimum noktalara taşıyabilir. Araç altı arama aynalarının boyutları kullanım alanı ve ihtiyaç şekline göre farklı ebatlarda üretilir.

En Çok Kullanıldığı Alanlar Arasında Otoparklar

Kullanım alanı en sık otopark girişlerinde tercih edilmektedir. Güvenliğin sağlanması açısından günümüzde oldukça fazla tercih edilen bir yöntemdir. Araç altı arama aynasının kullanımı oldukça rahat ve basittir. Cihaz otoparka giriş yapmakta olan aracın alt kısmına tutulur. Araçların bagaj kısımları güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilmektedir. Alt kısımlarında ise araç altı arama aynasının kullanılması yaşanması muhtemel her türlü tehdit durumunda uyarıp önlem alınmasına olanak sağlar.

Aracın altı arama aynasının çok işlevli tekerleği sayesinde, aracın tüm parçalarını baştan sona kontrol etmek oldukça basit bir hale gelir. Araç altı arama aynasının birçok farklı modelleri bulunur.  Buna ek olarak, sap kısmı ayarlanabilir ve görüş kalitesi de çok nettir. Gece kullanımlarda ise oldukça fazla aydınlatma kapasitesine sahiptir.