Online Katalog

Bekçi Tur Devriye Sistemleri 

Bekçi Tur Devriye Sistemleri 

Bekçi tur devriye sistemleri bilgisayar ile yürütülen bir işlemdir. Güvenliğin sağlanması adına kullanılır. Tıpkı bir küçük el feneri görünümündeki bu cihaz bekçilerin, güvenlik görevlilerin takip edilmesini sağlar. Bu sistem güvenlik görevlileri ile yapılan görüşmelerle aktif hale getirilir. Bekçi tur sisteminin aktif olarak çalışıyor olması için sizde bulunan tur kartını bekçinin kendi tur sistemine okutmuş olması gerekir. Bu sayede kişiler ile bekçiler irtibat halinde kalabilirler.

Bekçiler bu sistemi kullanırken bekçi kontrol sistemlerine bu cihazı okutarak konumlarını saat, tarih olarak bildirmiş olur. Tur işlemi belirlenen güzergahın sonuna gelinmesiyle tamamlanmış olur. Bu sistemin günümüzde paylaşılıyor olması o alanlardaki sorunların çözülmesini, yardıma ihtiyacı olan kişilere yardım edilmesini sağlamıştır.

Bekçi Tur Sisteminin Kalem Özellikleri

Bekçi tur sisteminin sorunsuz yapılmasını sağlayan kalemler günümüzde gelişen teknoloji ile kaliteli bir şekilde üretilmiştir. Bekçi tur sisteminde kullanılan bu kalemler sayesinde bekçilerin son konumlarına ulaşılabilir. Cihaz dışarıda da kullanılacağı için suya ve kötü hava şartlarına, darbelere karşı dayanıklı bir mekanizmadan oluşturulmuştur. Bekçi tur sisteminin kalemini kullananlar bekçilerin kalemi geçiş noktalarına göstermeleri halinde sinyal alırlar.

Bu sistem atılması gereken turun atılmış olmasını ve dolayısıyla güvenliğin sağlanmış olmasını kanıtlar. Bir şarj yardımı ile çalışan bu aletlerin çok güçlü kayıt kapasiteleri vardır. Kendisi ile iletişime geçen kurum ya da kişileri bu cihaz kayıt altına alır. Günümüzde sitelerde, iş yerlerinde, parklarda, güvenliğin sağlanması gereken daha birçok alanda kullanılır. Bu cihaz sayesinde olası kötü durumlardan bekçiler hızlıca haberdar olur ve erken müdahale şansını yakalarlar.

Bekçi Tur Cihazı Neden Gerekli

Günümüzde bütün kötü olayların gecenin ilerleyen saatlerinde gerçekleştiği düşünülürse, bu saatlerde irtibatta olacağınız bir güvenlik merkezi hem içinizi rahatlatır hem de olası kazalar da daha erken müdahale edilebilir. Günümüzde güvenliğe dair sistemlerin ve cihazların önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Bu cihazlar her koşula uygun olacak şekilde tasarlanmış olan, her durumda iletişimin kurulabildiği cihazlardır. O nedenle de bu cihazların korunması gereken yerlerin güvenliğinin sağlanması adına tercih edilmesi gerekir.