Online Katalog

Dijital Lisanslı Telsiz Kullanımı

Dijital Lisanslı Telsiz Kullanımı

Dijital lisanslı telsizler Private Mobil Radyo sözcüklerinin baş harflerini simgeler. Dijital lisanslı telsiz türü taşınabilir el telsizi olarak da bilinir. Dijital lisanslı telsizler türü ses çıkışı kanal batarya şifreleme gibi birçok farklı özelliğe de sahiptir. Ayrıca dijital telsizlerin çıkış gücü garanti koruma tarama gibi özellikleri de mevcuttur.

Lisanslı Telsizlerin Garanti Süresi

Bu telsizlerin garanti kapsamı genel olarak 2 yıldır. Ayrıca bu tür telsizler kanal olarak programlanabilir. Tarama ve şifreleme gücü de etkisini gösteriyor. Ağır görev şartlarına dayanıklı olan bu telsiz türü şantiye ve güvenlik telsizi gibi kısımlara da ayrılabiliyor. Telsizin kalitesi ve dayanıklılığı kullanım şartlarına göre uyum sağlayabilir. Bu nedenle tercih edilen dijital lisanslı Telsizler niteliklerine göre sıralanmıştır. Lisanslı ve lisanssız Telsizler de özellikleri açısından kendi içinde değişiklik gösteriyor.

Lisanslı Telsizler Nerelerde Kullanılır?

Telsizler çalışılan iş ve hizmet sektörüne göre farklı kısımları ayrılır. Telsizlerde kullanan kişilerin aramış olduğu kriterlerin en başında dayanıklı güvenli ve kullanışlı olması geliyor. Günümüzde telsiz kullanımı Gün geçtikçe artmış durumdadır. Telsizlerde iletişim hızı ve kalitesi bölgesel farklılık göstermez. Telsizlerin kullanım alanları oldukça geniştir. Özellikle İnşaat şantiyelerinde ve çeşitli bina içi kullanımlarda haberleşmeyi sağlamak için tercih edilir.

Ayrıca telsizler fuar konferans ve festival alanları gibi noktalarda da tercih ediliyor. Telsizlerin tercih edilmiş olduğu alanlardan biri de spor müsabakalarıdır. Okul kreş alışveriş merkezi gibi mekanlarda da telsiz kullanımı yaygınlaşmış durumdadır. Telsizler arama kurtarma grupları sahil güvenlik ve fabrika içi kullanım gibi oldukça geniş bir alana yayılmıştır.

Lisanslı Telsiz Çeşitleri Hangileridir?

Telsizler haberleşmeyi en iyi şekilde sağlamak adına üretilmiş olan cihazlardır. Telsizler analog ve dijital lisanslı telsizler olmak üzere iki kısma ayrılır. Telsizler hizmet sektörü gibi belli başlı alanlarda ön plana çıkıyor. Telsizler dijital telsiz ve analog telsiz fark etmeden sertifika ve garanti programlarına da sahip. Telsizler şifreleme ve çıkış gücü özelliği açısından kullanım alanının niteliğine göre uyum sağlayabilir. Ayrıca telsizler haberleşme sistemleri alanında piyasada aranılır bir seviyeye ulaşmıştır.