Online Katalog

Güvenlik Şirketinde Olması Gereken Yardımcı Ekipmanlar

Güvenlik Şirketinde Olması Gereken Yardımcı Ekipmanlar

Güvenlik şirketleri farklı ekipmanlarla çalışırlar. Bununla birlikte, her güvenlik şirketinde azami bulunması gereken çeşitli yardımcı ekipmanlar da bulunur. Bunlar her şirketin demirbaşı sayılabilecek nitelikte özgün araçlardır.

Telsizler her güvenlik şirketinin edinmesi gereken olmazsa olmaz ekipmanların başında gelir. Bir güvenlik açığı oluştuğunda haberleşme hususunda en etkili ve en çabuk yol telsizlerle sağlanır. Bu da güvenlik şirketlerine bir külfet yüklemekte ve ilk olarak edinecekleri araçlar arasında telsizlerin olmasını zorunlu kılar. Telsizlerin birçok çeşidi bulunmakla beraber sim kartlı, sim kartsız, lisanslı, lisanssız gibi türler en bilinirleri olarak ortaya çıkar.

X-Ray Cihazlarının Kapsamı

Elektrikten alınan bir akım ile x ışını üreten bir cihazdır. Her güvenlik şirketinde olmazsa olmaz ekipmanlardandır. Ülkemizde çok yaygın kullanım alanı mevcuttur. Alışveriş merkezleri, havaalanları, hastaneler gibi topluluk oluşturan ortamlarda güvenliğin sağlanması adına en bilinen araçlar arasındadır.

Etkili bir denetim mekanizması olmakla beraber yüksek hizmet kalitesi ile kullanılan bir görüntülenme sistemidir. Kişilerin çanta, bavul, koli şeklindeki eşyalarının zararlı maddeler veya tehlikeli ürünler içerip içermediğini kontrol amacıyla kullanılır. Son derece pratik ve kolay bir kullanımı bulunmasıyla sıklıkla tercih edilen ekipmanlar arasındadır.

Telsizlerde olduğu gibi x-ray cihazlarının da çeşitli türleri bulunur. İhtiyaca göre her türlüsü son derece kullanışlı olur.

Kapı Metal Üst Arama Dedektörlerinin Kullanımı

Kapı girişlerinde bulunan, içinden insanların geçtiği, kişilerin üzerinde tehlikeli ya da zararlı madde olup olmadığının tespiti amacıyla üretilmiş cihazlar olup son derece kullanışlıdır. Yine güvenlik şirketlerinin ekipman tercihinde ilk sıralarda yer alır. Şüpheli ya da zararlı madde tespit edilen kişi metal kapıdan geçerken kapı sinyal vererek sesli alarm sistemi devreye girer.

Güvenlik şirketi ekipmanları arasında bulunan elde kullanılan dedektörler metale karşı duyarlı olan ekipmanlardandır. Yalnızca metale karşı tutulduklarında sinyal vererek sesli şekilde ya da titreşimli ve ışıklı olarak tepki verirler.

Suç oranları arttığı sürece bu şekilde kullanılmak amacıyla el dedektörü ihtiyacı da buna paralel olarak artmaktadır. Dolayısıyla güvenlik şirketlerinin en gözde ve en kullanışlı ekipmanı olarak işlevi bulunur. Kolay taşınabilir olmaları nedeniyle yine tercih edilme sebepleri arasında yer almaktadır. Metal kapı dedektörler ile çalışma şekli benzerlik gösterir.