Online Katalog

İstanbul Telsiz Teknik Servisi

İstanbul Telsiz Teknik Servisi

Telsiz kullanımı pek çok alanda görülmektedir. Özellikle güvenlik ve ulaşım alanında sıklıkla kullanım sahası bulunur. Telsizlerin lojistik sektörü ile emniyet mensuplarınca kullanımı da yaygındır. Özel ya da kamu sektöründe faaliyet gösteren iş yerlerinde de telsiz kullanımı oldukça yaygındır. Havaalanlarında, taksi duraklarında, kapı güvenliklerinde telsiz kullanımı son derece önem taşır. İletişimi kolaylıkla sağlaması ve engebeli arazilerde de kullanılabilir olması telsizlerin sunduğu avantajlardır. Radyo frekansları üzerinden iletişimin sağlanması, aynı anda konuşma ve yayın yapma imkanı da sunacaktır. Telsizlerin de kendi aralarında farklı model ve alt ürün grupları bulunur. Dijital ve sim kartlı olan iki ana kategori kendi aralarında da farklı sınıflara ayrılır.

Telsizlerin Kullanım Sahaları

Telsizler, günümüzde en sık emniyet teşkilatında kullanılmakla birlikte, üretim ve sanayi alanlarında da kullanılır. Üretim aşamalarında iletişimi sağlaması ile ulaştırma alanında güzergahların müsait olma durumu hakkında bilgi alışverişini sağlayacaktır. Telsizler, ormanlık ve dağlık alanlarda da kullanılabilecek iletişimi sağlayacak olan cihazlardır. Yaklaşık kırk kilometrelik bir alanda çekim gücü bulunan telsizlerin en kısa sürede iletişimi sağlaması bir diğer kullanım avantajlarıdır.

Polis ve emniyet mensuplarının sıkça kullandığı aygıtlar arasındadır. Telsizler de kendi içlerinde farklı modellere ayrılmasından ötürü oluşabilecek teknik arızları da çeşitlilik gösterecektir. Telsiz satışı yapan bazı kurumsal firmalar, teknik servis hizmeti de sunacaktır. Orijinal parçalar ile değişim yapan güvenilir firmalardan destek alınması önerilir. Farklı ebatlarda olan telsizler, son derece kullanışlı ve ergonomik cihazlardır. Emniyet alanında, lojistik ve ulaşımda kullanılması önerilenler de farklı türlerde olacaktır.

Telsiz Kullanım İzni

Telsiz temin ettikten sonra kullanım izinlerinin de alınması gerekir. Telsiz kullanacak olanlar için aranan yaş şartı, on sekiz yaşın doldurulmasıdır. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olanların telsiz kullanım sınavına girmeleri gerekir. Bu sınav neticesinde alınacak sonuçlara göre telsiz kullanım hakkı elde edilecektir. Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu, gerekli izinlerin verilmesi ile yetkili olan kuruluştur. Özel sektör ya da dernek bünyesinde çalışanların kuruma getirecekleri faaliyet belgeleri ile telsiz faturaları neticesinde kullanma hakkı elde edilebilecektir.