Online Katalog

Mars Telsiz Sistemleri

Mars Telsiz Sistemleri

Telsiz kullanımı, pek çok alanda yaygınlaşmıştır. Telsizlerin kamu ve özel sektörde kullanımının yaygınlaşmasının çok sayıda sebebi bulunur. Kapı girişlerinde güvenlik kontrol noktalarında kullanımı son derece önem taşır. Havayolu gibi alanlarda uçak iniş ve kalkış noktalarında bilgi akışının kesintisiz şekilde sağlanması için oldukça önemlidir.

Ulaşım sektörünün her alanında kullanımı bulunan telsizler, güzergah belirleme konusunda son derece faydalı cihazlardır. Telsizler, radyo frekansları şeklinde çalışırlar. İki farklı noktada bulunan kişinin telsizle iletişim kurması için aynı frekans üzerinde olmaları yeterlidir.

Konuşma maksatlı kullanımının yanı sıra yayın yapma amacıyla da kullanılırlar. Telsiz sistemlerinin kullanım hakkı ise belli izinlere tabidir. Açılan sınavların takip edilmesi ve sınavlara giren kişiler içerisinde başarılı olanların telsiz kullanım hakkı bulunacaktır.

Telsizlerin İletişimi Kolaylaştıran Yanları

Telsizler, yaşamı son derece güvenli hale getiren cihazlardır. Günümüzde akıllı telefonlar ile pek çok uygulamayı indirip, iletişim kurmak mümkündür. Telsizlerin bu cihazlardan üstün gelen yanı, telsizlerin aynı anda konuşurken belli birimlerle yayın yapma imkanı bulunmasıdır. Çekim gücünün az olduğu dağlık, ormanlık ve arazi gibi alanlarda telsizlerle rahatlıkla iletişim kurmak mümkündür.

Telsizlerin modeline göre çekim güçleri de farklı olacaktır. Ebatları kullanım amacına göre değişecektir. Kısa mesafelerde konuşma imkanı tanıyan bazı modellerinin yanı sıra elli kilometreye kadar iletişim imkanı sunan modelleri de bulunur. Engebeli arazilerde kullanımı alanı da bulunan telsiz modelleri en çok güvenlik güçleri tarafından kullanılır.

Telsiz alacak olanlar için önerilen, kullanım amacına uygun olan modellerin tercih edilmesidir. Lojistik sektörü, üretim alanı, güvenlik, denizcilik gibi sektörlerde kullanılacak telsizler farklı özelliklere sahip olmalıdır. Bu konuda güvenilir hizmet veren firmalardan destek alınması önerilir.

Kurumsal Satış ve Servis Desteği

Kurumsal satış ve servis desteği sunan işletmelerden hizmet alınması oldukça önem taşır. Bu firmalar, bozulma halinde teknik destek de sunacak olan firmalardır. Özel sektör firmaları için Ticaret Odası faaliyet belgeleri Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’na telsiz faturası ile birlikte sunulacak belgelerdir. Derneğe bağlı çalışanlar da dernek faaliyet belgelerini onaylatmak zorundadır.