Online Katalog

Teknolojik Donanıma Sahip Telsiz

Teknolojik Donanıma Sahip Telsiz

Telsiz, kelime anlamı olarak haberleşmeyi ve iletişim kurmaya yarayan kablosuz cihaz olarak adlandırılır. Kabloya gereksinim duymadan haberleşmenin sağlanması için var olan radyo sinyalleri aracılığıyla sağlanmaya çalışılır. Radyo alıcılarından az da olsa farklılık gösteriyor. Cihaz yayın yapabilme özelliğine de sahip olduğu görülür.

Son teknolojik gelişmelerle beraber her alanda olduğu gibi telsizler için de teknolojik alt yapısı daha da sağlamlaştırılmış olarak karşımıza çıkıyor. Telsizler güçlerini daha da arttırdıkları için kullanım alanları da oldukça genişlemiştir. Teknolojik donanıma sahip telsizler hayatı kolaylaştırdığı gibi pratikliği de sağlamaya yardımcı oluyor.

Teknolojik Donanıma Sahip Telsizlerin Özellikleri

Bilişim teknolojilerinin sunduğu avantalardan telsiz alanın da yararlanılmıştır. Frekans gücünün yüksek ve kalitesinin yüksek olduğu telsizler daha çok tercih edilmeye devam ediyor. Aynı  zamanda sinyallerinin yüksek olması da telsizler de aranılan özellikler arasında yer alıyor.

Frekans aralığı, çıkış gücü, kanal sayısı, batarya kapasitesi, boyutları gibi kriterler telsizlerin kullanımını kolaylaştırmakla beraber kalitesi hakkında da bilgi veriyor. Örneğin çıkış gücü ve frekans aralığının bilinmesi sayesinde telsizlerin iletişimdeki gücü hakkında bilgi edinilebiliyor.

Bölge seçip seçemem özelliği, acil durum ikazı, otomatik pil tasarrufu, yan tuş atama programlanma özelliği ile dikkat çeken telsizler kullanım alanı sayesinde gücünü arttırma çalışmalarıyla gündemde yerini almıştır.

Teknolojik Telsizler Nerelerde Kullanılır

Haberleşme alanı olarak telsizler iletişimin sürekli olarak an be an  takip edilmesi gereken mekânlarda ve alanlarda oldukça fazla kullanılıyor. Örneğin büyük alış veriş merkezleri, festivaller, birçok kurumun çeşitli departmanlarında, park ve bahçelerde, şirketler ve firmaların hızlı ve güvenli iletişim sağlayabilmeleri için telsizlerin varlıkları şart hale gelmiştir. Analog ve dijital özelliklere sahip olmakla birlikte aranılan kriterlere göre tercihler yapılır ve yapılan seçimler doğrultusunda alımı gerçekleştirilir.

Kullanım alanlarının gelişmesi, değişmesi  ve yenilenmesi de telsizler için aranılan bir ürün olmaya yardımcı oluyor. Telsizler iletişimin sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde çözümünün gerçekleşmesi açısından önem arz ediyor. İletişimin sağlıklı kurulması ve kesintiye uğramaması ile önemli bir yere sahiptir. Bu kapsamda telsizlerin niteliği ve içeriği de kullanıcıların güvenliği açısından önem taşımaya devam ediyor.

Teknolojik Telsizler Neden Önemlidir

Telsizler her geçen gün kalitesini ve sağlamlığını arttırmakla beraber donanımsal altyapısında da gelişmeler olduğunu görüyoruz. Güvenilir ve dayanıklı dijital telsizler çift mod, otomatik pil tasarrufu, yan anahtar atama programlanabilir özelliği ile adından söz ettiriyor. Çift modu sayesinde analog veya dijital anlamda kullanıma açık hale geliyor. 10 seviye seçmeli (vox programlanabilir) özelliği ve aynı zamanda bireysel ya da grup ile oluşturulan çağrılara da açık olabilme özelliği önem taşıyor.

Çağrıların bireysel veya grup bazında olması ve önem kazanması ayrı bir hassasiyet ve incelik gerektiriyor. Bu kapsamda değerlendirilmesi telsizlerin içeriklerini alt yapısal donanımlarını etkilemeye devam ediyor.