Online Katalog

Telsiz Satış Hizmeti

Telsiz Satış Hizmeti

Telsiz satış hizmeti veren pek çok firma bulunur. Bu firmaların içerisinde bir kısmı kiralama hizmetini de sunacaktır. Telsiz alacak olanların alanında uzman olan yetkili firmalardan hizmet alması önerilir Teknik servis hizmeti sunan işletmeler, telsizlerde oluşabilecek her türlü arızayı da en kısa sürede çözecektir. Telsizlerin kullanım alanları son derece fazladır.

Kapı kontrolü yapan görevliler arasında iletişimi sağlamaya yönelik kullanıldığı gibi güvenlik amaçlı da kullanılmaktadır. Havaalanlarında görevli personeller ile taksi durakları arasında iletişimi sağlamak maksadıyla da telsiz kullanımı yaygındır. Telsiz kullanacak olan kişilerin bazı özel izinleri de alması gerekir. Bu konuda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yetki sahibi olan mercilerin başındadır.

Telsiz Alacak Olanlara Öneriler

Telsiz alacak olanlar, telsizi kullanmak için yetki sahibi olmak zorundadır. Telsizin kullanılma alanları içerisinde kamuya ait işletmelerle özel sektöre ait iş yerleri de bulunur. Telsiz kullanımında derneklere bağlı olarak çalışan iş yerleri ile kamu sektöründeki iş yerleri farlı prosedürleri izleyerek yetki belgesi alacaktır. Ticaret Sicil Gazetesi’nde kayıt ilanı bulunan özel sektöre ait iş yerleri onay makamlarına bu gazeteleri de götürmek zorundadır.

Derneklere bağlı çalışanların da dernek üyesi olduğunu belirten evrakları göstermeleri zorunludur. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve hiçbir adli kaydı bulunmayan kişilerin telsiz kullanım hakları bulunacaktır. Telsiz kullanmak için bir sınava girilmesi ve bu sınav sonucunda başarılı olanların kullanım hakkı elde etmesi söz konusudur. Sınavlara giriş hakkı için on sekiz yaşını doldurmuş olmak gerekir.

Güvenlik ve Ulaşım Alanlarında Telsiz Kullanımı

Güvenlik ve ulaşım alanlarında telsiz kullanımı son derece yaygındır. Telsizin dağlık ve engebeli ortamlarda da çekim gücünün fazla olması kullanım avantajlarını arttırmıştır. Standart bir telsiz 10 km’ye kadar çekim gücüne sahipken, 40 km’ye kadar çekebilen türleri de mevcuttur. Askeri çalışmalarda da telsiz kullanımı önemli bir yer teşkil edecektir. Aynı frekans üzerinden konuşma imkanı tanıyan telsizler, lojistik ve emniyette son derece önemli bir yere sahiptir. Sim kartlı olan modellerinin yanı sıra dijital türleri de yaygın olarak kullanılır.