Online Katalog

Telsiz Tamiri İstanbul

Telsiz Tamiri İstanbul

Telsizler birçok nedenler doğrultusunda arızalanıyor. Bilinçsiz kullanım bu cihazların arızalanmasının en temel nedenlerinden biridir. Telsizler hassas bir dizayna sahiptir. Bu sebeple mutlaka cihaz kullanımında deneyimli olunmalıdır. Deneyimli olmayan personellerin telsiz modeli kullanması ayrıca cihaz kalitesinin de düşmesine sebep olabilir. Dolayısıyla telsiz kullanılmadan önce yetkili firmadan gerekli tüm bilgiler ve teknik destekler alınmalıdır.

Telsiz tamiri garanti kapsamında yapıldığı gibi garanti süresi sonrasında da uygulanabilir. Garanti kapsamındaki telsizler profesyonel firma kadrosu tarafından ücretsiz olarak tamir edilir. Fakat garanti süresi dolması durumunda belirli bir hizmet bedeli alınır. Telsiz tamirinde firmanızın beklentileriniz doğrultusunda hizmetler sunması önemlidir. İşletmenin öncelikle kurumsal bir kimlik taşıması ve tamir hizmetini garantili olarak gerçekleştirmesi müşteri memnuniyeti açısından hayati bir değer arz ediyor.

Telsizler Neden Arızalanır?

Telsizlerin farklı modelleri mevcuttur. Bu nedenle her bir türünde farklı bölümler yer alıyor. Bu haberleşme cihazları özel güvenlik alanlarında yoğun olarak kullanılıyor. Bu bakımdan gün boyu özellikle elle taşınması mümkündür. Henüz yeteri düzeyde donanımlı olmayan kadroların bu cihazları kullanırken bazı hatalar yapabiliyor. Örneğin; doğrudan telsiz anteninden tutarak cihazın taşınması beraberinde anten kısmında arızalar oluşmasına sebep oluyor. Ya da cihazın cep veya elde taşındığı sırada zemine düşürülmesi de telsiz gövdesinin kırılmasına veya çatlamasına sebep olabiliyor.

Telsizler suya karşı dayanıklı cihazlardır. Fakat uzun süreli olarak suya maruz kalması beraberinde işlev problemlerine neden oluyor. Tüm bu olumsuz durumlar cihaz performansının düşmesine neden oluyor.

Telsiz Arızaları Bireysel Olarak Giderilir mi?

Telsiz arızaları bireysel olarak çözümlenemez. Çünkü bu cihazlarda oluşan sorunlar için yetkili ve uzman kadroların görev alması gerekiyor. Telsizlerdeki arızalar doğrudan cihaz içerisinin açılarak gerekli kontrollerin yapılmasını kapsar.

Bu cihazların kontrolleri ev ortamında yapılması beraberinde cihaz kalitesinin daha da düşmesine sebep olur. Hafif düzeyli arızalarda dahi ürün doğrudan yetkili firmaya teslim edilmelidir.

Garantili Tamir Hizmeti

Telsiz arızalarında öncelikle garantili tamir yapılmasına dikkat edilmelidir. İnternet dünyasındaki amatör türünden firmalardan uzak durulmalıdır. Bu gibi işletmelerden garantili telsiz bakım ve tamiri alınması söz konusu değildir.

Garanti kapsamında tamir edilen herhangi bir telsiz modelini uzun yıllar boyu kullanmaya devam edebilirsiniz. Garantili telsiz onarımı ise sadece profesyonel olan firmaya özgü bir özelliktir.