Online Katalog

İstanbul Telsiz Kiralama

İstanbul Telsiz Kiralama

Telsizlerin günlük yaşamda kullanım sahası her geçen gün artış gösterir. En çok kullanım alanı, ulaşım, güvenlik, özel sektör ve kamu sektöründe hizmet gerektiren her alandır. Telsiz alacak olanlara verilecek önerilerin başında satın alma sonrasında hemen kullanım izinlerinin olmayacağıdır. Bu konuda yetkili makamlardan özel izinlerin alınması gerekecektir.

Telsizlerin Kullanım Avantajları

Telsizlerin kullanım avantajları son derece fazladır. Elektromanyetik dalgalar sayesinde sinyal veren telsizler hem konuşma hem de yayın yapma olanağı verecektir. Telsizlerin aynı frekans üzerinde olan kişilerle rahatlıkla haberleşme imkanı sunması büyük kolaylıklar yaratacaktır. Telsizler de kendi içlerinde farklı sınıflara ayrılmaktadır. Yaklaşık 40 km.’ ye kadar haberleşme imkanı sunan telsizler bulunacaktır. Standart bir telsizin iletişim hattı ise 10 km.’yi kapsayacaktır. Coğrafi koşulların engebeli ve ormanlık olduğu alanlarda da telsizler rahatlıkla kullanılır.

Bu nedenle, telsizlerin güvenlik ve lojistik alanlarda kullanım sahası oldukça geniştir. Askeri alanlarda kullanıldığı gibi havaalanlarında da personelin birbiri ile iletişim kurması için son derece avantajlı olan cihazlardır. Ulaşım sektöründe en sık kullanılan alanlar ise minibüs ve taksi duraklarıdır. Şoförlerin birbiri ile iletişim kurmaları ve hangi güzergahta oldukları hakkında bilgi alışverişi yapmaları açısından da son derece gerekli aygıtlardır. Sim kartlı veya dijital modellerde olan telsizler, kullanım sahalarına göre farklı kategorilerde tercih edilirler.

Telsiz Kullanım Hakkı

Telsiz kullanım hakkı için sektör bazında bazı değişiklikler olacaktır. Derneğe bağlı çalışan işletmeler, yetkili makamlara dernek tüzüklerini göstermek zorundadır. Özel sektörde çalışan firmaların Ticaret Odası belgeleri ile Ticaret Sicil Gazete kayıtlarını göstermesi zorunludur. On sekiz yaş üzeri ve Türk vatandaşı olup, sicil kaydı olmayan herkes telsiz kullanım hakkına sahip olabilir.

Ayrıca, belli dönemlerde açılacak olan sınavların takip edilmesi de önerilecektir. Sınavlarda başarılı olanların telsiz kullanım yetkilerinin olacağı açıktır. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, bu konuda yetkili olan makamdır. Başvuru koşulları, her sektöre uygun içeriklerde hazırlanmıştır. Telsiz kurulum izni ile amatör telsiz kullanım hakkı belli kurallar çerçevesinde olacaktır. Detaylı bilgilendirmeyi kurumun sayfasından detaylı şekilde öğrenmek mümkün olacaktır. Satın almak kadar kiralama seçeneği de son derece uygun fiyatlı olan seçenekler arasındadır.