Online Katalog

Mars Telsiz Sistemleri Teknik Servis

Mars Telsiz Sistemleri Teknik Servis

Telsizlerin son zamanlarda kullanım alanı olukça artmış durumdadır. Bunun en önemli nedeni, telsizlerin diğer iletişim araçlarına olan üstün yanlarıdır. Geniş bir alana yayın yapma ve konuşma imkanı tanıyan telsizler, modellerine göre değişik ürün grupları altında toplanırlar. Dijital veya sim kartlı olan bu telsizler, alt gruplarına ayrıldığı zaman çeşitlilikleri de artacaktır.  Kullanım sahasına göre alınması gereken telsiz modelleri farklılıklar gösterir.

Telsiz Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Telsiz alırken dikkat edilecek hususların başında, telsizin hangi amaçla kullanılacağı gelir. Kullanım sahasına göre telsiz seçimi, alınacak verim açısından da son derece önem taşır. Telsizlerin çekim gücü yaklaşık on kilometre olurken, bazı modelleri elli kilometreye kadar çekebilecek cihazlardır. Yüksek çekim gücünün gerekli olduğu alanlar içinde emniyet ve askeri sahalar ilk sırada gelir.

Güvenlik güçlerinin kullanması önerilen telsizlerin, engebeli ve dağlık alanlarda da çekebilecek türde modeller olmasıdır. Bu sayede güvenlik güçlerinin görevlerini daha rahat yapması ve emniyetin sağlanması açısından önem taşıyacaktır.

Gemi ve tekne gibi ulaşım araçlarında kullanılacak telsizler de farklı fonksiyonlara sahip olmalıdır. Telsizlerin temin edilmesi kadar, bazı prosedürlerin yerine getirilmesinin bilinmesi önem taşır. Bu prosedürlerin başında telsiz kullanım hakkına sahip olmak için açılan sınavlarda geçerli notun alınması gelir.

Yaşamı Kolaylaştıran İletişim Araçları

Lojistik, üretim, yolcu terminalleri, güvenlik ve askeri alanlarda kullanılacak türleri de değişiklik gösterecektir. Telsizlerin temin edilmesi kadar, firmanın sunduğu teknik destek ve garanti belgesi de önem taşır. Kurumsal firmaların pek çoğu telsiz satış ve kiralama hizmetinin yanı sıra telsiz teknik servis desteği de sunacaktır.

Bu firmalar, deneyim ve bilgi sahibi bir ekibe sahip olup, teknolojik gelişmeleri yakından takip edecektir. Satış öncesi doğru telsiz seçiminde bilgilendirme hizmeti kadar, satış sonrasında da teknik servis hizmeti son derece önem taşır.

Telsizler, yaşamı kolaylaştıran iletişim araçlarıdır. Özel şirketlerde olduğu gibi kamuya bağlı yerlerde de kullanımı bulunur. Özel şirketlerin faaliyet belgeleri ve telsiz faturalarını Bilgi Teknolojileri İletişim Kurumu’na iletmeleri ve kullanacak kişilerin de açılan sınavlarda başarı göstermeleri gerekir.