Online Katalog

Telsiz Tamiri Nasıl Yapılır?

Telsiz Tamiri Nasıl Yapılır?

Güçlü iletişim araçlarından biri olan telsizler her iletişim aracı gibi çeşitli nedenlerden dolayı çalışmayabilir. Tamir gerektiren telsizlerin birçok tamir metodu bulunur. Ayrıca arızaların çeşitliliğine göre tamir çeşitleri de değişkenlik gösterir. Dışta oluşan problemler için ayrı bir tamir yöntemi uygulanırken içte oluşan teknik problemler içinse ayrı bir tamir yöntemi kullanılır.

Teknik arıza tamir bilgisi olmayan kullanıcılar kesinlikle tamir işlemlerini üstlenmemelidir. Teknik tamir bilgisi olmadan tamir edilmeye çalışılan telsizler daha fazla problemin doğmasına yol açar. Telsiz tamiri için mutlaka tamir şirketlerinden hizmet alınmalıdır. Uygun fiyatlarla yapılan tamir hizmetleri ile telsizler eskisi kadar iyi çalışır.

Telsizin Kırılmasına Karşı Yapılabilecek Pratik Tamir İşlemi

Kablosuz iletişim araçlarından biri olan telsizler batarya ile çalışan oldukça kullanışlı, kendi içerisinde özel frekansı olan cihazlardır. Zorlu arazilerde oldukça önemli role sahip olan telsizler dış faktörlerin etkisi ile kırılabilmektedir. Kırılma durumunda çoğunlukla dış kaplaması zarar görmekte ve parçalanmaktadır. Bu tarz düşmeye bağlı kırılmalardan dolayı oluşan tamir işleminin pratik yöntemle yapılması mümkündür.

Telsizin kırılan parçası yerine en hızlı yapılacak müdahale yapıştırıcı ve kille yapılan pratik bir yöntemdir. Sucu yapıştırıcı ve kül karıştırılarak telsizin kırılan parçasının yerine sürülür. Kurutulduktan sonra telsiz kırık parçasının olduğu kısmın Tamiri gerçekleşmiş olur. Tabi ki bu yöntem pratik olduğu kadarda geçici bir yöntemdir aynı zamanda. Kalıcı tamir için tamir firmasından hizmet talep edilmelidir.

Telsiz Kullanımında Nelere Dikkat Edilmeli?

Telsizlerin arızalanmasını önlemek için ve kullanım ömrünü uzatmak için bazı kullanım koşullarına dikkat edilmelidir. Frekansların için kullanım kılavuzu iyice incelenmelidir. Telsizler batarya ile çalışan iletişim araçlarındandır. Telsizlerde kullanılan batarya mutlaka orijinal olmalıdır. Satışı gerçekleştirilen telsizlerin birçok çeşit modeli ve markası bulunur.

Her model ve markanın kendine özel orijinal bir bataryası bulunur. Bataryanın bozulması durumunda başka bir marka ve model ait batarya kullanılması yerine cihaza ait bir batarya satın alınıp kullanılmalıdır. Aksi takdirde yanlış batarya kullanımından dolayı telsizlerde patlamaya kadar ciddi hasarlara yol açılabilir. Teknik servislerde doğru batarya parçası rahatça bulunabilmektedir.